Як пройти детектор брехні?

Поліграф-детектор брехні – це пристосування або електронний прилад, який відноситься до медичних приладів. Він одночасно реагує на зміни різноманітних параметрів таких як: пульс, кров’яний тиск, дихання грудне, черевне, електропровідність шкіри. Саме формування процедури і порядок її проходження засноване на багаторічному досвіді застосування детектора брехні, фахівцями різних країн. Нижче ми розберемо як пройти детектор брехні.

Вся процедура тестування в комплексі, тобто обстеження на поліграфі, отримала своє назва – детекція брехні.
Як правило, проходження поліграфа складається з п’яти етапів:

  • Підготовка і збір інформації про особу, або пригоду;
  • Попередня розмова перед тестуванням;
  • Безпосередньо процедура перевірки;
  • Бесіда після тестова;
  • Видача висновку фахівцем замовнику.

Первинний етап тестування вважається необхідною умовою проведення якісного аналізу інформації на детекторі брехні, в процесі попереднього вивчення інформації про майбутній тестуванні, поліграфолог аналізує всю наявну інформацію про пригоду, злочин, знайомиться з документами за опитуванням підозрюваних, оглядає саме місце злочину і можливі версії.

При «скрининговій перевірці» по підбору кадрів, фахівець звертає увагу на можливі фактори ризику за пропозицією роботодавця. Нетямущим людям часом здається, що процедура перевірки дуже проста і існує хибна думка про те, що, задавши кілька питання, можна отримати істину. Це далеко не так. Сама процедура тестування це складний процес спілкування фахівця з тестуємим, часом на вербальному рівні.

Як пройти детектор брехні – важливість проведення процедури перевірки

Підготовлені питання по точним, логічним принципам зводяться в групи, питання варіюється, створюючи потрібну атмоферу і правильний хід розслідування. А «передтестова бесіда», це ознайомлення з правами тестуємого щодо перевірки на поліграфі і підтвердження згоди на добровільне тестування. Виходячи зі світової практики, поліграфолог в повинен переконатися в тому, що той кого тестують усвідомлює що, перевірка на поліграфі – детекторі брехні – процедура виключно добровільна і несе за собою підписання згоди на проходження поліграфа. Людина яку тестують має вже знати як пройти детектор брехні, тобто саму процедуру проходження.

Як працює поліграф детектор брехні

У словнику Вебстера цей прилад позначається, як як пристосування для одночасної фіксації різних імпульсів, в період проходження психічних процесів, які реєструють численні датчики і канали.
Деякі реакцій мають генералізований характер і охоплюють різні системи організма, позначаються однозначно і чітко. Як приклад наведемо стресові реакції, емоційні і оборонні, теж потрапляють по це визначення.

Дивлячись на поставлені завдання, рівень їх складності, індивідуальні особливості тестуємого, процедура дослідження може тривати від 1 до 3 годин, до 4-5 годин, в разі розслідувань і, в деяких, складних ситуаціях – до 2-3 днів.

Як пройти детектор брехні

Як показує практика, останнім часом, поліграф і дослідження на ньому, стали дуже популярні зважаючи на свою високу ефективності, при невеликій вартості. І найголовніше постійним поліпшенням методик, що дозволяє гарантувати з величезною часткою ймовірності, правду. А правда, це те, заради чого і був винайдений поліграф.

Природно, що сам поліграф не є рішенням і виходом з важких ситуацій. Без досвідченого поліграфолога це просто машина. Нехай розумна, але все таки машина. Ідеальне поєднання в таких випадках це психологічна освіта спеціаліста-поліграфолога , його знання і вміння працювати на детекторі брехні.