Яким повинен бути фахівець-поліграфолог?

Вирішуючи свої насущні проблеми, Ви вирішили звернутися до поліграфолога …
Що ж далі?

Яким повинен бути фахівець-поліграфолог?

Ви довірилися фахівцю, від якого вам необхідно дізнатися правду і отримати висновок, результати якого Полиграфолог-фахівецьможуть впливати, як на ваші взаємини з дружиною (чоловіком), так і на інші моменти. Це може бути розслідування з приводу банальної зради, корупії, крадіжок, махінацій або інших злочинів. Від висновка поліграфолога може залежати кар’єра, відносини в колективі, сім’ї.
Безумовно, Вам хочеться знати, наскільки фахівець-поліграфолог є професійним, як серйозно він ставиться до своєї роботи, який рівень його освіти. І його загальнолюдські якості, такі як чесність, рівень інтелекту, манера спілкування – відіграють далеко не останню роль. Оцініть вік фахівця – занадто молодий, або пенсійного віку (що теж далеко не завжди плюс).
Отже, перш за все повинен бути постійний офіс (є унікуми, які працюють тільки за викликом), перевіряйте не соромлячись базову вищу освіту, подивіться на спеціальне свідоцтво (експерта-поліграфолога). Бажано, щоб воно було видано державним закладом.

Ознаки поліграфолога-дилетанта

Фахівець-професіонал не може обмежитися лише короткою, попередньою бесідою, наприклад, по телефону. Бажано мати реальний контакт із замовником або тестуємим, для попереднього опитування. Поліграфолог-експерт повинен приділити достатньо часу, щоб перш за все для себе розібратися в ситуації і уточнити деталі, дати, суми, фабулу ситуації.
При крадіжках, розкраданнях, професійний поліграфолог виїде за адресою, огляне місце події. По суті, поліграфолог це Шерлок Холмс, з тою різніцею, що у нього є поліграф-детектор брехні. Адже навіть найнезначніші деталі допоможуть правильно скласти список питань для тестування. Індівідуальнось, індивідуальність і ще раз індивідуальність!!!

Застосування стандартних форм, з однією тільки заміною імен або дат в формах, не допоможе Вам. Будуть даремно витрачені час і гроші. Можуть виникнути сумніви у правдивості результатів тестування на детекторі брехні. Не шкодуйте часу, в прагненні дізнатися правду, він окупиться вам сторицею.

Не довіряйте “фахівцям” із формалізірованим, шаблонним підходом до вирішення питань. Знайте, що всупереч існуючій думці, не можна “задавши два-три питання”, негайно отримати відповідь.
Детекція брехні – це наука і одночасно людська псіхологія. Неможливо достовірно сказати, що саме має стояти на першому місці.
Поліграфолог повинен добре знати психологію, бачити реакції людини, яку перевірябть не тільки на поліграмі. Мова подачі питань теж важлива. Розумний поліграфолог повинен враховувати особливості носія мови, нюанси і іноді навіть специфічну лексику і жаргон.
Білінгвальний фахівець в наш час, це просто необхідність і норма. Так як запрошення перекладача неприпустимо – тестувати необхідно тією мовою, якою піддослідний думає.
Це неодноразово приносило свої плоди в ефективному розслідуванні, виходячи з нашої практики. І абсолютно неважливо, про що йде мова – зрада, крадіжка, обман, перевірка персоналу чи будь-яке інше завдання замовника.
Враховуйте той фактор, що від правильного, об’єктивного і неупередженого висновка поліграфолога може залежати людська доля, як би банально це не виглядало. По суті поліграфолог тестує не людину, а її підсвідомість.

Чотири ознаки поганого фахівця

  1. Поліграфолог, який настирливо пропонує саме свої послуги. Поліграфолог, що дзвонить замовникові з питаннями: “Ну як там? Ви вже вирішили? І що з вашою проблемою?”, намагаючись нав’язати саме себе, судячи по всьому, давно знаходиться без работи, по цілком зрозумілих обставинах.
  2. Поліграфолог, готовий терміново і моментально провести тестування, через годину видати результат не вартує Вашої уваги і витрачених грошей.
  3. Поліграфолог, що пропонує свої послуги по явно демпінговим цінам, швидше за все просто шахрай.
  4. Поліграфолог, про якого ніхто нічого не знає і не чув, який не перебуває, наприклад в ВАПі (Всеукраїнська асоціація поліграфологів), або в іншій спеціалізованій організації, навряд чи зможе професійно і коректно зробити об’єктивний висновок.

Саме тому, що нас цікавить тільки правда і об’єктивний результат, рекомендуємо вам ретельно підбирати кандидатуру експерта.
Будемо раді відповісти на всі ваші запитання, дати абсолютно безкоштовні, розширені попередні консультації.

Правда – це наш бізнес, і ми робимо свою справу добре.